פורום אתר נחת - נוער חובב תנך
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר!

4 posters

עמוד 2 מתוך 2 Previous  1, 2

Go down

ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר! - Page 2 Empty ברור.

הודעה על ידי אביעד שלמה מוריה Wed Jul 06, 2011 2:30 am

זה הרי טבעו של הנס... (שנון...Smile)

אביעד שלמה מוריה

מספר הודעות : 568

חזרה למעלה Go down

ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר! - Page 2 Empty Re: ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר!

הודעה על ידי אילת. Wed Jul 06, 2011 2:38 am

הבעיה היא, שהניסים נעשים בלי להפוך את סדרי בראשית. (אם אתה רוצה אני יכולה להסביר לך את 10 המכות Smile כנ"ל עוד הרבה)
תחת נקודת ההנחה שה' לא החליט לעזוב את חוקי הפיזיקה לחלוטין, אם הוא היה משנה את מהירותן של כוכבי הלכת, זה היה יוצר בלאגן מוחלט וטוטאלי בכלל הכדור, ואני בספק רב אם עמ"י היו מסוגלים להמשיך להלחם.

בהתאם לכך, לדעתי שיטת הנס היתה לגרום לעמ"י לנוע מהר יותר, ככה שזה נראה כאילו השמש והירח נעצרן, כפי שהצעת בהתחלה.

אילת.

מספר הודעות : 215

חזרה למעלה Go down

ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר! - Page 2 Empty לא חושב

הודעה על ידי אביעד שלמה מוריה Wed Jul 06, 2011 2:42 am

מכיר את האפשרות של הסברת עשר המכות. אבל אני לא חושב שי לך הסמכה כל שהיא לטענה שנס נעשה בדרך הטבע דיקא.
את לא יכולה להקשותעל נס בטענות מציאותיות...
אביעד שלמה מוריה
אביעד שלמה מוריה

חזרה למעלה Go down

ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר! - Page 2 Empty Re: ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר!

הודעה על ידי אילת. Wed Jul 06, 2011 2:48 am

אז אני אגדיר את זה ככה - רב הניסים, נעשים דרך סדרי בראשית.
כשכתוב שהשמש והירח דממו - אפשר לשאול מה בדיוק קרה. (רב השירשור הזה.)

ואפשר להקשות על סברות מסוימות למה שקרה, משיקולים מציאותיים. Smile

אילת.

חזרה למעלה Go down

ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר! - Page 2 Empty כן

הודעה על ידי אביעד שלמה מוריה Wed Jul 06, 2011 2:58 am

אבל אם סברה מסוימת כבר אינה בגדר מציאות חוקית (עצירת כדור הארץ) אז כל מה שמצריך את הנס כבר לא חייב להיות מציאותי ולא מקשים עליו מפיזיקה.
אביעד שלמה מוריה
אביעד שלמה מוריה

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי אילת. Wed Jul 06, 2011 3:04 am

אביעד שלמה מוריה כתב:בעזרת ה'

בא ננסה...

א. אם נלך על פי המדע הישן, הרי שהשמש והירח הם הסובבים את כדור הארץ. ואל תגידו שהוכח אחרת, זה הכל תלוי בתורת היחסות. בזמנו מצאו הסברים כלשהם לתנועות.
ואם לא- 1) שמעתי מיהודה רייסלר, שהמלבי"ם (נראה לי, אל תתפסו אותי על המילה..Razz) אומר שזה לא באמת קרה, אלא רק האנשים דמיינו והרגישו כאילו היום ארוך יותר.
2) אם כבר בכל מקרה טוענים שלא היו אלה השמש והירח שעצרו באמת, אז אולי נאמר שבכלל לא היתה עצירה, אלא שכל האנשים נכנסו פתאום להילוך מהיר, ואז מבחינתם זה נראה כאליו השמש פשוט עצרה. (ראו לדוגמא: "מעבר ליער" לקראת הסוף, הסנאי שלוקח קפאין...)

תגובות- בשמחה!

את זה לא אני כתבתי.

אילת.

חזרה למעלה Go down

ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר! - Page 2 Empty נכון אז מה?

הודעה על ידי אביעד שלמה מוריה Wed Jul 06, 2011 3:20 am

א. לא אמרתי שאסור למצוא הסבר טבעי.

ב. מי אמר שאני מסכים עם הטענה אותה אני מציג?..
אביעד שלמה מוריה
אביעד שלמה מוריה

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי אילת. Wed Jul 06, 2011 3:34 am

אביעד שלמה מוריה כתב: אבל אני לא חושב שי לך הסמכה כל שהיא לטענה שנס נעשה בדרך הטבע דיקא.
את לא יכולה להקשותעל נס בטענות מציאותיות...

אביעד שלמה מוריה כתב:אבל אם סברה מסוימת כבר אינה בגדר מציאות חוקית (עצירת כדור הארץ) אז כל מה שמצריך את הנס כבר לא חייב להיות מציאותי ולא מקשים עליו מפיזיקה.

אז אני מקשה על ההסבר הפשטני, בגלל חוקי הפיזיקה, שכן, קיים הסבר חלופי, שלא כולל יציאה מחוקי בראשית.

מה שאתה אומר כרגע, הוא שעל אף שהצגת טענה, אתה לא מסכים אתה?
(לגבי טענתך הראשונית - הוכח אחרת, הכדור סובב סביב השמש, ובזמנו גם חשבו שאין דבר כזה ריק, העולם נברא מ4 יסודות(אוויר, אש, אדמה, מים) ועוד שטויות למיניהם.)

אילת.

חזרה למעלה Go down

ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר! - Page 2 Empty אוקיי...

הודעה על ידי אביעד שלמה מוריה Wed Jul 06, 2011 3:43 am

וההסבר החלופי שאת מדברת עליו, הוא ההסבר שבנ"י נהיו מהירים יותר פתאום?..
זה הסבר טבעי??...Razz

לא בטוח שאני מסכים איתה, נכון. לפעמים אני מציג טענות רק כדי לאזן מול מישהו אחר שיראה גם את הדעה הנגדית ויבין את החסרונות של דעתו וכדומה. אדם שלא התווכח על הדעה שלו- היא לא מבוססת לו ולא תחזיק הרבה..Smile
אביעד שלמה מוריה
אביעד שלמה מוריה

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי אילת. Wed Jul 06, 2011 4:30 pm

זה טבעי יותר. שבירת מחסומים פסיכולוגייים, ותנועה מהירה יותר, היא הרבה יותר טבעית מאשר שינוי של תנועת כוכבי הלכת, באופן כזה שכל מי שעליהם לא שם לב לזה.
כלומר - זה שעמ"י נהיו מהירים יותר פתאום, לא סותר את חוקי הפיזיקה. זה שכוכבי הלכת שינו את תנועתם בפתאומיות, בלי שיתרחש זעזוע על כדוה"א ו/או גיחה קצרה לחלל, סותר את חוקי הפיזיקה. זה אולי לא טבעי, אבל זה אפשרי בתוך כללי הפיזיקה.

אילת.

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי רועי ראובן כהן Wed Jul 06, 2011 7:19 pm

בס"ד

אפשר למצוא דרך אחרת שכוללת חריגה קטנה(יחסית) מחוקי הפיסיקה והיא בהחלט בגדר נס

קפיצה בזמן
כלומר
מהחורף לקיץ ואז בחזרה
עונות השנה נקבעות ע"פ המרק של כדור הארץ מהשמש
בקיץ הוא קרוב יותר ובחורף רחוק יותר זו צורת הסיבוב שלו מול השמש

אולי הקב"ה הקפיץ אום כמה חודשים(אולי אפילו ימים) קדימה ואז אחורה בחזרה
הם הרי נכנסו בתחילת האביב(חגגו את הפסח)
אז ה' הקפיץ אותם לאמצע תמוז(שבו הימים ארוכים)ואחר הקרב הוא החזיר אותם בחזרה
ואז הם חשבו שהשמש והירח עצרו כי היום נהיה ארוך יותר

רועי ראובן כהן

מספר הודעות : 582

חזרה למעלה Go down

ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר! - Page 2 Empty :P

הודעה על ידי אביעד שלמה מוריה Wed Jul 06, 2011 10:03 pm

אתה לא חושב שהסיבוך שהצעת קצת מיותר?... אם כבר שיקפיץ את היום אחורה לתחילתו שוב ושוב או משהו...Razz

חוץ מזה- ולא אץ לבא כיום תמים. הם עצרו למשהו כמו יממה..Smile
אביעד שלמה מוריה
אביעד שלמה מוריה

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי רועי ראובן כהן Wed Jul 06, 2011 10:53 pm

אביעד שלמה מוריה כתב:
חוץ מזה- ולא אץ לבא כיום תמים. הם עצרו למשהו כמו יממה..Smile

מי אמר שהם עצרו?!

היום פשוט נהיה ארוך בערך פי 2
זה נראה כאילו עוצרים

רועי ראובן כהן

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי אילת. Thu Jul 07, 2011 12:14 am

אם כבר נסיעה בזמן, לפי אחת התורות של איינשטין, ככל שנעים במהירות שמתקרבת למהירות האור, הזמן מאט (הולכים שדימה בזמן), במהירות האור הזמן עומד, ובמהירות מהירה ממהירות האור, הזמן חוזר לאחור.
וזה משאיר את זה שהם היו מרגישים בהאצה.

אילת.

חזרה למעלה Go down

ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר! - Page 2 Empty דרך אגב, שכחתי לשאול,

הודעה על ידי אילת. Thu Jul 07, 2011 12:18 am

עם איזו טענה אתה מסכים?

אילת.

חזרה למעלה Go down

ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר! - Page 2 Empty הגבים

הודעה על ידי אביעד שלמה מוריה Thu Jul 07, 2011 4:48 am

רועי- א. ימי הקיץ הם לא פי שתיים מהחורף..
ב. עדיין לא הסברת למה לעשות דבר מוזר כזה, במקום משהו פשוט של הארכת היום? למה ש"נקפוץ בזמן"?!

אילת- מעניין, לפי הטענה של איינשטיין שהבאת, כדי לומר שמה שקרה זה שהםהיו מהירים והכל נראה ארוך יותר, חייבים לומר שהיו מהירים מהירות האור או אפילו יותר הרי אמרת שלפני מהירות האור הם קוצים בזמן, ואם כך- הרי שהיום יראה קצר יותר?... נראה לי שלא ממש הבנתי את הטענה הזו..Razz

ההודעה הראשונה שלי משקפת את מה שחשבתי על העניין. לאו דווקא שיש לי טענה. אלו האפשרויו שהעלתי ואני מסכים איתם.. יכול להיות גם שמשהו נוסף אוהשתנה מאז, אני לא בטוח... ותכל'ס- לא יותר מדי חשוב לי... זה לא מסוג הדברים שיש עניין עצום לגבש בהם דעה מוחלטת.Smile
אביעד שלמה מוריה
אביעד שלמה מוריה

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי אילת. Thu Jul 07, 2011 4:54 pm

אם הם סתם מהירים יותר, נגיד מהירים פי 48, השינוי יהיה כ"כ אפסי שהוא לא ישנה. במהירויות שקרובות למהירות האור (299,792,458 מטרים לשנייה) הזמן מואט,אבל הם לא מגיעים למהירויות שקרובות לזה.

נסיתי להביא את תורתו של איינשין ביחס לנסיעה בזמן, כדי להקשות על תאוריית הנסיעה בזמן.

אילת.

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי רועי ראובן כהן Thu Jul 07, 2011 7:40 pm

בס"ד
בואו נעזוב לרגע את הדיון הפילוסופי ונתמקד בפסוקים

אָז יְדַבֵּר יְהוֹשֻׁעַ, לַיהוָה, בְּיוֹם תֵּת יְהוָה אֶת-הָאֱמֹרִי, לִפְנֵי בְּנֵי יִשְׂרָאֵל; וַיֹּאמֶר לְעֵינֵי יִשְׂרָאֵל, שֶׁמֶשׁ בְּגִבְעוֹן דּוֹם, וְיָרֵחַ, בְּעֵמֶק אַיָּלוֹן. וַיִּדֹּם הַשֶּׁמֶשׁ וְיָרֵחַ עָמָד, עַד-יִקֹּם גּוֹי אֹיְבָיו--הֲלֹא-הִיא כְתוּבָה, עַל-סֵפֶר הַיָּשָׁר; וַיַּעֲמֹד הַשֶּׁמֶשׁ בַּחֲצִי הַשָּׁמַיִם, וְלֹא-אָץ לָבוֹא כְּיוֹם תָּמִים
המשמעות של וידם(גזרת חפ"ן שורש נ.ד.מ)הכוונה שתק כמו כן "וַיֹּאמֶר מֹשֶׁה אֶל-אַהֲרֹן, הוּא אֲשֶׁר-דִּבֶּר יְהוָה לֵאמֹר בִּקְרֹבַי אֶקָּדֵשׁ, וְעַל-פְּנֵי כָל-הָעָם, אֶכָּבֵד; וַיִּדֹּם, אַהֲרֹן,"יֵשֵׁב בָּדָד וְיִדֹּם, כִּי נָטַל עָלָיו"
וזה גם המקור למילה דממה(אם הולכים ע"פ שורשים דו עיצוריים אך אין זה המקום לפתוח בדיונים)
לעומת זאת עמד=(לפי המילון יש כמה אפשרויות)
1)ניצב היה על רגליו בלא תנועה להבדיל מן "שכב"או "הלך" או "ישב"
2)קם,
3)חדל מלכת,שהה במקום
4)התקים,נשאר במצבו זמן רב
5)פסק,חדל,לא הוסיף
6)היה עתיד ל-,התכונן ל-
לדוגמא "וַיִּקַּח חֶמְאָה וְחָלָב, וּבֶן-הַבָּקָר אֲשֶׁר עָשָׂה, וַיִּתֵּן, לִפְנֵיהֶם; וְהוּא-עֹמֵד עֲלֵיהֶם תַּחַת הָעֵץ, וַיֹּאכֵלוּ" "וְהִפְלֵיתִי בַיּוֹם הַהוּא אֶת-אֶרֶץ גֹּשֶׁן, אֲשֶׁר עַמִּי עֹמֵד עָלֶיהָ, לְבִלְתִּי הֱיוֹת-שָׁם, עָרֹב--לְמַעַן תֵּדַע, כִּי אֲנִי יְהוָה בְּקֶרֶב הָאָרֶץ." "וְרָאָהוּ הַכֹּהֵן, בַּיּוֹם הַשְּׁבִיעִי, וְהִנֵּה הַנֶּגַע עָמַד בְּעֵינָיו, לֹא-פָשָׂה הַנֶּגַע בָּעוֹר--וְהִסְגִּירוֹ הַכֹּהֵן שִׁבְעַת יָמִים, שֵׁנִית."
עכשיו לאור ההסברים האלה אשמח להסבר הפסוק

רועי ראובן כהן

חזרה למעלה Go down

ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר! - Page 2 Empty :)

הודעה על ידי אביעד שלמה מוריה Fri Jul 08, 2011 2:16 pm

נחמד.. תראה- הנחת היסוד של כל הדיון היתה שהתיאור כפי שהוא מוצג זה איך שזה נראה מבחינת הכותב והאנשים בארץ ובצורה שאנשים יבינו..
פעם חשבו שהשמש והירח שניהם סובבים סביבנו, אז מבחינתם הם עצרו. לא משנה מה קרה באמת- זה יתואר ככה כי כך זה מובן לאנשים.
אביעד שלמה מוריה
אביעד שלמה מוריה

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי רועי ראובן כהן Fri Jul 08, 2011 3:30 pm

בס"ד

דיברתי בעיקר על המילה וידם כי היא לא ממש קשורה לשם(אלא אם תמצא בתנ"ך עוד מילה עם המשמעות הזו

רועי ראובן כהן

חזרה למעלה Go down

עמוד 2 מתוך 2 Previous  1, 2

חזרה למעלה

- Similar topics