פורום אתר נחת - נוער חובב תנך
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

עזרה בנושא עבודת גמר ב... תנך!!! (_כמה מפתיע =])

+2
יובל קופרמן
מיטל תוהמי:)
6 posters

עמוד 2 מתוך 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

עזרה בנושא עבודת גמר ב... תנך!!! (_כמה מפתיע =]) - Page 2 Empty Re: עזרה בנושא עבודת גמר ב... תנך!!! (_כמה מפתיע =])

הודעה על ידי מיטל תוהמי:) Mon Nov 28, 2011 5:42 pm

חחחחחחחחחחח עמית יהיה לך קשה בלי המגמה! אני חוששת שלא תוכל להסתדר בלעדיה!Wink

מספר הודעות : 137

חזרה למעלה Go down

עזרה בנושא עבודת גמר ב... תנך!!! (_כמה מפתיע =]) - Page 2 Empty Re: עזרה בנושא עבודת גמר ב... תנך!!! (_כמה מפתיע =])

הודעה על ידי עמית גרשון Mon Nov 28, 2011 11:30 pm

למה איזה אוניברסיטה לא תקבל אותי בלי זה ולאיזה מקצוע Question Question Question
ובתכל'ס זה לא נראה לי משנה איזה מגמה אתה, העיקר זה נותן לך תעודת בגרות Very Happy .

מי מסכים איתי?

עמית גרשון

מספר הודעות : 647

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי יובל קופרמן Tue Nov 29, 2011 3:32 am

חותמות, לא חומות. מצטער על הטעות.
עמית- אני מסכים איתך, אבל שנינו יודעים שזה טיפשי. הרי משוואות ריבועויות ב-2 נעלמים יכולות לעזור לך בחיים הפרטיים שאחרי הפסיכומטרי ולא באוניברסיטה!

יובל קופרמן

מספר הודעות : 146

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי עמית גרשון Wed Nov 30, 2011 1:28 am

לגבי החותמות, אם אני לא טועה שרדו לא מעט חותמות שקשורות בעקיפין לבית המקדש הראשון אבל בהחלט קשורים לתקופה,
ודי מפתיע אבל מצאו שני חותמות שבאחת כתוב למלך חברון ובשניה כתוב גמריהו בן שפן.

עמית גרשון

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי יובל קופרמן Wed Nov 30, 2011 1:50 am

בביהמ"ק היו חותמות שעליהן היו כתובים מחירי הכבשים, על מנת להחליף אותן בעד כבשים אמיתיים לקרבן. אמורים להיות אלפי כאלה.

יובל קופרמן

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי עמית גרשון Wed Nov 30, 2011 11:44 pm

תגיד האם הייתה או השתתפת בחפירות בעפר הר הבית בעמק צורים?
יכול להיות שהם מצאו חותמות או משהו דומה.
ובאיזה מקור היסטורי דיברו על חותמות?

עמית גרשון

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי נעם גלר Thu Dec 01, 2011 3:04 am

בעיה, אין הרבה מקורות הסטוריים שמדברים על בית ראשון, וכאן אנחנו חוזרים לחפש בתנ"ך...
לגבי בית שני, הסיפור יותר פשוט (ומצטער שאני לא במגמת ארץ בשביל לאמר לך מקור מדויק).

נעם גלר

מספר הודעות : 399

http://sites.google.com/site/atarnachat/

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי עמית גרשון Thu Dec 01, 2011 10:53 pm

לגבי בית שני יש לנו את יספוס פלביוס, ועוד כמה מקורות שאני לא זוכר אותם.

עמית גרשון

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מיטל תוהמי:) Fri Dec 02, 2011 1:39 am

מישהו דיבר פה על 'ארץ'?! חחחחחWink
אהה בסוף ב"ה נבחר השבוע-אתמול הנושא לעבודתי, לאחר שישבתי עם הרב שמנחה אותי באמנה והוא עזר לי לבחון אילו נושאים מתאימים לי לעבודת גמר בתנ"ך...והנושא הנבחר הוא:
דימויים מעולם הצומח (יכול להיות שגם החי...) בתנ"ך ובפרשנות!Smile
וכנראה שזה יהיה על ספר 'עזרא', אבל זה עדיין לא בטוח...
אבל באמת תודה על כל ההצעות המענייינות והטובות שנתתם לי זה באת עזר, ועכשיו אתם מוזמנים לעזור לי לפתח את זה אם תרצו! Very Happy

ד"א ראיתי שיש מתעניינים בתקופות בית ראשון ושני (זה מה שקורה כשלא הולכים למגת ארץ! Razz ) אז מי שירצה אני מוכנה להסביר לכם בל"נ בעז"ה על בית ראשון ושני (חחח סתם כי למדתי על זה, נבחנתי ועשיתי על זה דו"ח סיור...Wink)

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי נעם גלר Fri Dec 02, 2011 2:52 am

דימויים בעזרא?
אפשר דוגמא?

את יכולה לראות שהתפתח פה דיון על ארכיאולוגיה וחותמות...
מה יש לך לאמר בנושא?

ו... בהצלחה (:

נעם גלר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי עמית גרשון Fri Dec 02, 2011 2:16 pm

עד כמה שאני זוכר דווקא בירמיהו וישעיהו יש הרבה דימוים מהצומח, אבל בספר עזרא אין הרבה דימוים בכלל.
מה הם ראשי התיבות של המילה בל"נ (מצטער אני ממש גרוע אם ראשי תיבות)
את מגיעה לפעילות חנוכה?

עמית גרשון

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מיטל תוהמי:) Fri Dec 02, 2011 7:45 pm

חחחחחחח בנוגע לדימויים בעזרא- זה לא ממש הרעיון שלי (אני רציתי לעשות בישעיה, אבל אני לא יכולה כי זה חומר שאני נבחנת עליו השנה בבגרות ויש עם זה בעיה...), וזה גם לא כ'כ בטוח שזה יהיה בסוף..
נעם- תודה רבה! ואם אני רק אתחיל לדבר עכשיו...חחחח אבל אני יכולה כבר לומר שבבית ראשון לחותמות קראו 'בולות', ונמצאו כ-49 בולות ב'בית הבולות' (ממצא ארכיאולוגי, שייתכן ששימש בתקופת בית ראשון כארכיון) בירושלים. ובאמת אין כ'כ הרבה ממצאים מתקופת בית ראשון ויש יותר מהשני, אבל גם מהממצאים של בית ראשון ניתן להבין בעיקר עם שיתוף גדול מהתנ"ך את מה שהיה שם.:]
עמית- בעז"ה בל"נ (=בלי-נדר חחחחחחWink) אני אגיע לפעילות חנוכה!Smile

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי יובל קופרמן Fri Dec 02, 2011 8:10 pm

בעיקר מסכת מידות והרמב"ם. לא הישתתפתי בחפירות, לצערי.
אכן, אין וודאות לגבי בית ראשון. אני אפילו לא בטוח שקרבן התמיד תיקתק באופן קבוע בבית ראשון, אחרי הכל, מהרגע שהוא נבנה בית המקדש הראשון היה מקור כסף לשוחד ולגניבות עד חורבנו.
לי נראה שכאשר החריבו אותו סופית, כבר לא נשאר הרבה מה לקחת...

יובל קופרמן

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי עמית גרשון Sat Dec 03, 2011 11:15 pm

בחפירות בעמק צורים הם מצאו צלמיות שוברות ושרופות והם מתוארכות לימי המלך יאשיהו, מה שמוכיח את העבודה שהיה מאבק כזה, אני די בטוח שבעתיד ימצאו הוכחה כל שהיא לקיומו של בית הקדש הראשון.

עמית גרשון

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מיטל תוהמי:) Sun Dec 04, 2011 2:02 am

עמית, חפירה ארכאולוגית מסודרת לא נערכה בהר מעולם! בעיקר בגלל התנגדותו של הווקף המוסלמי לאשר זאת. הווקף גם חופר ובונה באופן מסיבי ללא כל פיקוח ארכאולוגי. לכן, המקורות הארכאולוגיים בנושא המקדש הם- הממצאים הגלויים בשטח הר הבית, וממצאים שנמצאו בחפירות למרגלותיו. אבל בעיקרון אני בטוחה שאם יעשו חפירות ארכיאולוגיות מסודרות בהר הבית עצמו יגלו מלא הוכחות לקיום ביהמ"ק הראשון (חוץ מכמובן אחת ה-הוכחות הכי טובות שהיא התנ"ך!Smile).

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי עמית גרשון Sun Dec 04, 2011 2:36 am

לפני כמה שנים הווקף המוסלמי עשה שיפוצים מסגד שנמצא באחת מהפינות של הר הבית, ובמהלך השיפוצים הוא הוציא כמויות אדירות של אפר מהר הבית וזרק אותם בשלושה מקומות שונים. את רוב האפר הוא זרק בנחל קדרון, מאז מנסים ארכיאולוגים למצוא שרידים וגם מצאו די הרבה. יותר מ6,000 אלפים מטבעות, בולה שכתוב עליה [...]ליהו [בן] אמר (מסתבר שהשם אמר הוא שם של כהן שמופיע בתנ"ך!!!) חץ מיוחד ששיך לאחד מהצבאות של נבוכדנצר בכיבוש ירושלים ועוד...

עמית גרשון

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מיטל תוהמי:) Sun Dec 04, 2011 3:39 am

אז זה עוד יותר טוב!Smile
אחחחח הפיספוס שלא מלמדים 'ארץ' כאחד ממקצועות החובה של משרד החינוך! Rolling Eyes

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי אביעד שלמה מוריה Tue Dec 06, 2011 4:47 am

לא, מיטל. הפספוס הוא שלומדים בארץ יותר מדי שטויות חוץ מהארכיאולוגיה והתנ"ך.. למה היחידה הראשונה מוקדשת למאה ה19 בירושלים?! משעמם....Razz
אביעד שלמה מוריה
אביעד שלמה מוריה

מספר הודעות : 568

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מיטל תוהמי:) Tue Dec 06, 2011 4:15 pm

חחחחחח שקט 'מגמת פיזיקה'!Wink
והיחידה הראשונה היא לא רק על המאה ה-19 בירושלים! ויש בה גם המוווון מבית ראשון (שאומר המווווווווווון שיתוף של התנ"ך Smile) ושני שהם כמעט העיקר! Razz
והיית מת שזה יהיה משעמם!!! tongue

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי נעם גלר Tue Dec 06, 2011 9:59 pm

לי נראה שכאשר החריבו אותו סופית, כבר לא נשאר הרבה מה לקחת....
יובל, אז הצלחתי לשכנע אותך?

מיטל- אני יכול להיות מאד שקט, עד שאומרים לי לעשות את זה...
אז חוץ מפיזיקה, הכריחו את כל השכבה שלי לעשות יחידה אחת בארץ בשנה שעברה, ולפי מה שאמרו לנו זאת הייתה בדיקה אם אפשר לעשות את זה חובה, או לפחות לחינוך הדתי.
היחידה הייתה "ארץ ישאל במחשבה ובהלכה", והאמת היא שלא למדתי כמעט שום דבר חדש. את רובו הגדול של החומר ידעתי מידע כללי, ודברים שמלמדים מחדש כל ט"ו בשבט ושנת שמיטה...
(בסוף איכשהו מנסים לצרף לנו את זה למגמת מחשב"י, ביחד עם עוד יחידה פנימית של הישיבה ויחידה בספרות, שבד"כ לא עושים אצלינו.)

נעם גלר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מיטל תוהמי:) Tue Dec 06, 2011 11:13 pm

חחחחחח מוזרים בישיבה אצלכם, אבל חכמים!:]
אני לא יודעת כ'כ על מה לימדו אתכם, אבל כבר לפי מה שכתבת בהתחלה אני יכולה לומר לך שבמגמה עצמה זה שונה, והדברים שלומדים שם ממש מעניינים וגם אם חשבת שאתה יודע משהו אז תמיד יש את החידוש שמחדשים (או לפחות ככה זה אצלנו..חחח), וזה גם ממש כיף ויוצאים לסיורים באותם מקומות וזה ממש מהנה!Razz

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי עמית גרשון Tue Dec 06, 2011 11:19 pm

אצלי כל מה שעשו היה יחידה של מחשבת ישראל אם מורה עותנאלי אידאליסטי Crying or Very sad קצת ברסלבי Crying or Very sad , והשיעורים אצלו היו משעממים.
מזל שאת היחידה השנייה אני עושה בספרות Very Happy .

עמית גרשון

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מיטל תוהמי:) Thu Dec 08, 2011 5:45 am

חחחחחחח עצוב. משתתפת בצערך!Wink למרות שאני דיי מחבבת מחשבת ישראל (כן, אני במגמת על בזה...):] ומתי אתם ניגשים לספרות?!

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי עמית גרשון Thu Dec 08, 2011 10:38 pm

בבגרויות חורף,
אני מודה שחוץ מהרב נחמן והרמח"ל אני די אהבתי את שאר הרבנים כמו הרב סלוביציק והרמב"ם ורס"ג Smile .

עמית גרשון

חזרה למעלה Go down

עזרה בנושא עבודת גמר ב... תנך!!! (_כמה מפתיע =]) - Page 2 Empty וואי איך הגעתם לזה?

הודעה על ידי ????? Thu Dec 08, 2011 11:19 pm

אצלנו עוד לא יודעים אם תהיה אפשרות לעשות 5 יח' מחשבת. אני ממש רוצה אבל בנתיים אני במגמת על ספרות (כלומר עושה יחידה אחת מחשבת ו4 ספרות) כי אני עוד לא יודעת. אני מקווה שהמורה שלי לספרות לא תתבאס אם אני אעבור למחשבת אם תהיה אפשרות כזו.
שמעתי שיש אפשרות לעשות גם 5 מחשבת וגם 5 ספרות יש לכם מושג איך?

דווקא רמח"ל אני אוהבת. הרב סולוביצ'יק מאוד מעניין למרות שלא יצא לי ללמוד כמעט ממנו. (מה שלמדתי זה לא במסגרת שיעורי מחשבת) וכמובן רס"ג ורמב"ם מאוד מעניינים. סה"כ שלושת אלו הם באמת גדולי הדור. ואשר לר' נחמן שהיה תלמיד חכם באמת גדול אבל אני לא מסתדרת עם גישתו בכל מיני נושאים שקשורים במחשבה...

ומיטל מה לעשות על טעם ועל ריח אין להתווכח. אני במגמת פיזיקה ושונאת ארץ (גאוגרפיה זה לא הצד שלי. רק גאוגרפיה של התנ"ך מעניינת אותי וזה רק כי זה תנ"ך...ואני גם לא כ"כ מתה על ארכיאולוגיה...).

?????
אורח

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מיטל תוהמי:) Sun Dec 11, 2011 4:11 am

חחחחחחח חיב'סית! מגמת 'ארץ' היא לא מגמת גאוגרפיה! והאמת, היא אפילו לא כ'כ קרובה לזה. בקושי משתמשים בגיאוגרפיה! (עד למה שאנחנו לפחות הגענו, היה בקושי שימוש בגיאוגרפיה, וכשהיה זה היה בהקשר לתנ"ךSmile)
בנוגע למחשבת- חחח אני מבינה את זה שאתם יותר מתחברים לרס"ג ולא ממש לר' נחמן מברסלב, וזאת כי הם דיי חולקים אחד בשני (לפחות ממה שלמדנו אצלנו בתכנית החדשה במחשבת).
ותהילה- האמת שאין לי מושג כ'כ איך אפשר לעשות את שניהם, בעיקר מכיוון שאצלנו אין ממש את האפשרות הזאת לעשות 5 יח"ל בזה...(אצלנו עושים בד"כ יחידה מחשבת ויחידה ספרות, ורק מי שרוצה מרחיבה במחשבת במגמת על..)

חזרה למעלה Go down

עזרה בנושא עבודת גמר ב... תנך!!! (_כמה מפתיע =]) - Page 2 Empty הבנתי

הודעה על ידי ????? Mon Dec 12, 2011 12:39 am

בכ"ז אני אשאר בפיזיקה (מקווה מאוד מאוד) ולארץ אני לא אלך.גם שאצלנו היא ממש לא מגמה על רמה. נגיד באולפנת עפרה אז היא המגמה הכי על רמה יש להם קורסים באוניברסיטה וכו'...
בכ"מ בקשר למחשבת אם תהיה אפשרות לעשות מחשבת על אני אבדוק אם יש אפשרות לעשות 5 ו5... בת-דודה שלי יודעת שאפשר אז אני אברר איתה.. כי אני ממש ממש רוצה 5 יח' מחשבת. כי זה מקצוע שבאמת יכול לתת לי הרבה.... וזה מאוד חשוב...

?????
אורח

חזרה למעלה Go down

עמוד 2 מתוך 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

חזרה למעלה

- Similar topics