פורום אתר נחת - נוער חובב תנך
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

אותו אדם?

5 posters

עמוד 1 מתוך 2 1, 2  Next

Go down

אותו אדם? Empty אותו אדם?

הודעה על ידי רועי ראובן כהן Thu Jul 14, 2011 7:14 pm

בס"ד
לאור דיון סמוי שנפתח אשמח אם הוא יסודר

הנער הלוי(סיפור מיכה) והאיש הלוי(פילגש בגבעה)
הם אותו אדם?
למה?

רועי ראובן כהן

מספר הודעות : 582

חזרה למעלה Go down

אותו אדם? Empty זה לא מסודר...

הודעה על ידי אביעד שלמה מוריה Thu Jul 14, 2011 10:15 pm

בתור מעלה השאלה, עליך להסביר קודם את הצד המיוחד, זה שמעלה רעיון חדש. בחינת "המוציא מחברו" ולכן צריך להתחיל בהגת הרעיון שהם אותו אדם, ולא לשאול שאלה כזו כאילוזה כבר נתון בספק ועלינו להכריע!

אגב, מעולה שפתחת נושא.Smile
רק הערה- אני לא חושב שזו תהיה בעיה אם יהיו דיונים גם בתוך משחק האסוסיאציות.. ספציפית פה טוב להתחיל את הדיון מסודר, רק נקודה לשם לב...
אביעד שלמה מוריה
אביעד שלמה מוריה

מספר הודעות : 568

חזרה למעלה Go down

אותו אדם? Empty Re: אותו אדם?

הודעה על ידי רועי ראובן כהן Fri Jul 15, 2011 12:22 am

בס"ד

וַיֵּלֶךְ הָאִישׁ מֵהָעִיר מִבֵּית לֶחֶם יְהוּדָה לָגוּר בַּאֲשֶׁר יִמְצָא וַיָּבֹא הַר-אֶפְרַיִםוַיְהִי אִישׁ לֵוִי גָּר בְּיַרְכְּתֵי הַר-אֶפְרַיִם וַיִּקַּח-לוֹ אִשָּׁה פִילֶגֶשׁ מִבֵּית לֶחֶם יְהוּדָה

רועי ראובן כהן

חזרה למעלה Go down

אותו אדם? Empty ?

הודעה על ידי אביעד שלמה מוריה Fri Jul 15, 2011 1:16 am

טוב, מה שהראת לי בפסוקים דווקא מוכיח הפוך...Smile
אביעד שלמה מוריה
אביעד שלמה מוריה

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי רועי ראובן כהן Fri Jul 15, 2011 1:22 am

בס"ד
למה?

רועי ראובן כהן

חזרה למעלה Go down

אותו אדם? Empty :P

הודעה על ידי אביעד שלמה מוריה Fri Jul 15, 2011 1:24 am

תסביר אתה למה זה מוכיח שזה אותו אדם?!
אביעד שלמה מוריה
אביעד שלמה מוריה

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי רועי ראובן כהן Fri Jul 15, 2011 1:37 am

בס"ד
יש לנו נער מבית לכם יהודה שגרב בהר אפרים
ויש לנו איש שגר (בזמן מסויים) בירכתי הר אפרים ושי לו אישה מבית לחם יהודה ונראהה הגיוני שהוא לקח אישה ממקום מגוריו(השווה לאברהם(ואל תשווה לשמשון)) כמו כן שני הסיפורים הם אחד אחרי השני

רועי ראובן כהן

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי אילת. Fri Jul 15, 2011 1:40 am

זה לא מוכיח. אי אפשר להוכיח. אבל זה כן מסתדר.

אילת.

מספר הודעות : 215

חזרה למעלה Go down

אותו אדם? Empty אהה...

הודעה על ידי אביעד שלמה מוריה Fri Jul 15, 2011 2:24 am

א. יש לשים לב להדגשה "ירכתי הר אפרים". לעומת כל סיפור מיכה שמתרחש ב"הר אפרים" אני מניח, שבית מיכה, שנראה שהיה על הדרך הראשית וכו', לא נחשב ב"ירכתי" הר אפרים.
ב. "ויהי איש לוי גר בהר אפרים" -זאת אומרת, הבנאדם גר שם. ואחר כך, תוך שזה נשמע כדבר הקורה לאחר ההקדמה שהוא גר בהר אפרים- "ויקח לו אשה פלגש מבית לחם יהודה".
ג. זה שהסיפורים אחד אחרי השני, ולא מסופר לנו שזה אותו אדם, דווקא מקשה על האמירה שזה כן אותו אחד.
ד. כפי שאיילת אמרה- זה לא מוכיח כלום, זה רק נראה כאילו זה מסתדר. גם אם תצליח להראות איך זה מסתדר, ביותר מפסוק אחד, תצטרך להסביר מה תורמת לך האמירה הזו...
אביעד שלמה מוריה
אביעד שלמה מוריה

חזרה למעלה Go down

אותו אדם? Empty רועי

הודעה על ידי ????? Fri Jul 15, 2011 2:43 am

דווקא לדעתי זה ממש לא מוכיח את זה, להיפך. אם כתוב שהוא גר בהר אפרים יותר סיב להניח לדעתי שזה מקום מגוריו הלא זמני (מה שכן אפשר להגיד שזמן מסוים הוא היה בבית לחם יהודה...)- כלומר הקבוע. נרה לי הרבה הגיוני לפי הכתוב. בנוסף הנער הלוי הרי היה בסוף הסיפור עם בני דן שתוכב: "יהמה לקחו את אשר עשה מיכה ואת הכהן אשר היה לו ויבאו על ליש...ויהונתן בן גרשם בן מ(נ)שה הוא ובניו היו כהנים לשבט הדני עד יום גלות הארץ" . כלומר הוא נשאר עם בני דן (בוודאות עד סוף חייו- כי הוא ובניו היו כהנים לשבט דן עד יום גלות הארץ...) ודן הלכו לליש והוא הלך איתם לשם. קיצר, הוא לא נשאר בהר אפרים אלא הלך לליש עם בני דן ונשאר איתם (ובגלל שהם נשארו שם אז גם הוא נשאר שם). בקיצור, לא הגיוני להגיד שאחרי כל הסיפור הזה הוא גדל(התבגר...או איך שאתם לא רוצים להגיד את זה) נהיה איש ואז הלך לקחת את הפילגש מבית לחם יהודה....

מה שכן נראה לי די ברור שזה בא אחד אחרי השני באמת בגלל הדברים הדומים האלה (המקומות בית לחם והר אפריים...). למעשה נראה לי מה שחשוב פה הוא בעיקר החזרה של הר אפריים לאורך הפרקים יז-יט: מיכיהו הוא מהר אפריים, הנער הלוי הולך להר אפריים (לבית מיכה), המרגלים מדן מגיעים להר אפרים, אח"כ 600 מבני דן שבאים בעקבות דברי המרגלים , ואח"כ האיש הלוי מירכתי הר אפריים, ואח"כ האיש הזקן שגר בגבעה והוא מהר אפרים. .. אם פספסתי עוד משהו על הר אפרים בפרקים תגידו לי...

?????
אורח

חזרה למעלה Go down

אותו אדם? Empty נראה לי שזה כן אותו איש..

הודעה על ידי ????? Fri Jul 15, 2011 3:44 am

ב"ה
והנה למה-
דבר ראשון -אביעד- מהשיעור שלך (ושל תמר) הבנתי שבית מיכה נמצא על אם הדרך, משהו כמו יוטבתה בדרך לאילת או כל מקום אחר. ירכתי הר אפרים זה רק פירוט של המקום, שהרי בית מיכה היה מפורסם ולא היה צורך לפרט היכן הוא...
ובהחלט יכול להיות שקודם היה את פילגש בגבעה וחוואז את פסל מיכה (שהרי מניחים מראש שהם לא כתובים במקומם אלא התרחשו בתחילת ספר שופטים). ואחרי המעשה עם הפילגש הוא היה מיואש והלך "לחפש את עצמו"...
ץ מזה, האופי שלהם דומה- מסירים אחריות, זורמים עם מה שיש בלי נקיפות מצפון, לא שומרים תורה ומצוות במיוחד... אה, ושניהם לויים...

?????
אורח

חזרה למעלה Go down

אותו אדם? Empty יום גלות הארץ?

הודעה על ידי רועי ראובן כהן Fri Jul 15, 2011 12:09 pm

בס"ד

אם נצא מנקודת הנחה ששני הסיפורים הללו קרו בתחילת ספר שופטים איך יכול להיות שהוא נשאר שם "עד יום גלות הארץ"?

דבר שני לא מצאתי את מיקום העיר ליש אבל יכול להיות שהיא היתה בירכתי הר אפריים

איילת-סביר להניח(אם מדובר באותו אדם) שסיפור מיכה היה לפני פילגש בגבעה כי פה מדובר על נער ושם מדובר על איש

תהילה-גר הכוונה גר באופן זמני להבדיל מדר

רועי ראובן כהן

חזרה למעלה Go down

אותו אדם? Empty נו!

הודעה על ידי אביעד שלמה מוריה Fri Jul 15, 2011 6:16 pm

אלירז- א. אם את אומרת שפילגש בגבעה היה לפני מיכה- אז הנערי/איש הלוי גר בבית לחם יהודה, ולא בירכתי הר אפרים!!
ב. לא הבנתי את השוואת האופי הזו... איפה האיש הלוי מסיר אחריות וזורם עם מה שיש וכו'?... אם באמת תסתכלי על נקודות האופי שמוצגות לנו על כל אחד, הבלי לנסות לשלב אותם בצורה מוזרה, יצא לך דברים די שונים. וכן, שניהם לויים, זה בערך הדבר היחיד שדומה ביניהם, ובגלל זה כולם קופצים למסקנות מוזרות...Wink
ג.ירכתי הר אפרים זה משהו נידח מהצד, לעומת הר אפרים שזה המקום עצמו, מה גם שבית מיכה בטח יהיה במקום יותר מרכזי מאשר "ירכתי"...

רועי-א.לא הבנתי את הסתירה בלומר שזה קרה בתחילת הספר, ושהם היו כהנים עד גלות הארץ...?
ב.רועי- אם תקרא את התיאור הפשוט של המקום, פלוס תוספות מספרים אחרים שמלמדים אותנו שליש זה באיזור הגליל צפונה.
ג. שוב, ההגדרות של נער ושל איש הן לא דבר ברור כל כך, מה גם ש- לא עוזר לך כלום לומר שזה לפני זה, כי עוד לא הסברת בצורה טובה איך הם מסדרים יחד, ולמה לומר את זה
ד.רועי- אופן זמני זה לא מה שהנער הלוי עשה אצל מיכה, מבחינתו הוא השתקע השם קבוע, ולא רק "גר" שם.

הלאה..
אביעד שלמה מוריה
אביעד שלמה מוריה

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי רועי ראובן כהן Fri Jul 15, 2011 7:26 pm

בס"ד
בס"ד

מתי זה יום גלות הארץ?
אם אומרים שזה בתחילת ספר שופטים מתי בספר שופטים הם גלו?(מתי הם בכלל גלו לפני מלכים?)
אביעד שלמה מוריה כתב:וכן, שניהם לויים, זה בערך הדבר היחיד שדומה ביניהם, ובגלל זה כולם קופצים למסקנות מוזרות...Wink
אני לא בטוח שהם היו לויים
"וַיְהִי-נַעַר מִבֵּית לֶחֶם יְהוּדָה מִמִּשְׁפַּחַת יְהוּדָה וְהוּא לֵוִי וְהוּא גָר-שָׁם"

רועי ראובן כהן

חזרה למעלה Go down

אותו אדם? Empty אלירז ורועי

הודעה על ידי ????? Fri Jul 15, 2011 7:33 pm

אלירז: (וגם אילת)
אם הוא קודם פגש את פילגש בגבעה... אז מה בעצם קרה: הוא היה בירכתי הר אפריים, אחרי זה הלך לבית לחם ולקח משם את הפילגש, היה את הסיפור בגבעה, ואז הוא חוזר לביתו ואז הוא הולך למצפה ומספר מה קרה (כשכל ישראל מתאספים) ואז יש את המלחמה בבני בנימין ואז לבסוף כתוב: "ויתהלכו משם בני ישראל בעת ההיא איש לשבטו ולמשפחות ויצאו משם איש לנחלתו"- אחרי הסיפור עם המחוללות בכרמים בשילה וזהו. איך הוא הגיע פתאום בחזרה לבית לחם יהודה?
לא הגיוני שהוא דווקא חזר לבית לחם יהודה. אחרי כל הסיפור עם הפילגש ואחרי שהיא מתה לו- לא סביר במיוחד שהוא ירצה לחזור לבית לחם (ששם אביה נמצא...). וגם אז כתוב שהוא הלך "לגור באשר ימצא"- רק במקרה הוא חזר למקום שבו הוא גר קודם? "לגור באשר ימצא"- נשמע שהוא מחפש את עצמו... לעומת זאת אם הוא הגיע להר אפריים נשמע שהוא מאוד יודע מה הוא עושה......

רועי- א. מה הבעיה שהם יהיו כהנים לשבט דן עד יום גלות הארץ?? זה לא שהוא היה כהן עד יום גלות הארץ שזה ממילא לא הגיוני, וגם כשכתוב בניו נראה לי די ברור שזה לא הכוונה דווקא בניו אלא צאצאיו באופן כללי.
לגבי מיקום ליש: לא נראה לי שאפשר לומר שהיא בירכתי הר אפרים. היא הרבה יותר צפונית. יש בעצם 2 מקומות ששם נמצאים שבט דן: א. קרוב להר אפרים (שם נראלי היה שמשון- בין צרעה ובין אשתאול) ב. בצפון הארץ. קורב לנחלת אשר ונפתלי (וצפוני לשניהם) וזוהי ליש (שקראו לה אח"כ דן בשם דן אביהם...)
ב.אם הוא הוא זמני זה לא משנה... יכול להיות שהוא היה באופן זמני בהר אפריים ובאופן זמני בבית לחם יהודה ואז שוב באופן זמני בהר אפריים ואז הלך עם דן לליש או להפך (כלומר באופן זמני בבית לחם יהודה ואז באופן זמני בהר אפריים ואז שוב באופן זמני בבית לחם יהודה ואז חזר להר אפריים). אבל זה לא באמת משנה...... כי די ברור שהאופי של שתי הדמויות שונה לחלוטין! האיש הלוי- הוא עצמאי, יודע מה הוא רוצה, ועושה מה שבא לו. הנער הלוי לעומת זאת- לא יודע באמת מה הוא רוצה "לגור באשר אמצא"..., ומאוד צייתן- בקלות משתכנע להיות כהן למיכה ואז הוא כאילו צייתן לו ושואל את בני דן "מה אתם עשים" ואז הוא גם משתכנע בקלות אליהם ובא איתם. לא נראה לי שהוא היה יכול להיות האיש הלוי- שעומד על שלו בצורה מאוד בולטת....

?????
אורח

חזרה למעלה Go down

אותו אדם? Empty לרועי- עוד משהו (פשוט שלחת הודעה שניה לפני שאני שלחתי ולא ראיתי אותה)

הודעה על ידי ????? Fri Jul 15, 2011 7:41 pm

נראה לי די מוזר להגיד שהוא באמת היה מיהודה. א. זה מוזכר רק פעם אחת ובכל שאר הפעם הוא נקרא לוי.
ב. מיכה בעצמו אומר :עתה ידעתי כי ייטיב ה' לי כי היה לי הלוי לכהן"
ג. ביחוסו כתוב יונתן בן גרשם בן מ(נ)שה... די ברור שהוא מצאצאי משה, לא? והכתוב מכמניס נ' גדולה כיוון שלא רוצה להגיד שהוא היה מצאצאי משה כיוון שזה לא לכבודו של משה.
ד. גם במקום שאתה מצטט כתוב "ממשפחת יהודה והוא לוי..."- אולי אמו ממשפחת יהודה? אולי אמו של אביו? בכ"מ אין זה נראה שאביו היה ממשפחת יהודה.
ולגבי יום גלות הארץ- זה לא משנה מתי זה היה. ייתכן שגם בימי המלכים הם היו כהנים לשבט דן, למה לא? יכול להיות גם שהכוונה שהם היו כהנים לירבעם בדן... כאבל זה לא הגיוני כ"כ כי כתוב שם שהוא שם כהנים שלא מבני לוי והם כן מבני לוי....
ובכ"מ זה האמת שאלה אחרת שלא קשורה לענין האם הם אותו איש...

?????
אורח

חזרה למעלה Go down

אותו אדם? Empty תהילה..

הודעה על ידי ????? Sun Jul 17, 2011 1:35 am

בס"ד
גם האיש הלוי לא כ"כ סגור על עצמו. הולך רחוק כדי לחפש את פילגשו, ומחזיר אותה אליו די בכח, ואחר כך נותן שיתעללו בה, ועוד חותך את הגופה...
רוצה אותה או מתנהג אליה כחפץ?
אביעד- זה בדיוק התשובה- הוא זורם עם מה שיש. אוהב את פילגשו ורודף אחריה ואח"כ זורק אותה, ושוב אוהב אותה עד כדי כך שמחלק את גופתה לכל ישראל וגורם למלחמת אחים (אולי מוצדקת, אבל לא זה הדיון..)
לשניהם יש עקרונות ברורים, אבל רק עד שזה מגיע למבחן. הנער הלוי נוטש את מיכה והאיש הלוי נוטש את פילגשו.

?????
אורח

חזרה למעלה Go down

אותו אדם? Empty לאלירז

הודעה על ידי ????? Sun Jul 17, 2011 4:37 am

לדעתי... לאף אחד משניהם אין עקרונות. הנער הלוי הוא ציתן ומחפש את הרוגע והשלוה.
האיש הלוי לעומת זאת הוא תככן, הוא עצמאי ואף אחד לא יגיד לו מה לעשות. לגבי העסק עם הפילגש- זה מזכיר לי קצת את סיפור אמנון ותמר. מצד אחד הוא אוהב אותה(אולי היא היתה יפה?) מצד שני הוא כוחני. הוא רוצה אותה למרותו והוא דואג לעצמו. אך כאשר היא מתה הוא שוב מצטער.והוא רוצה נקמה. את רואה את הנער הלוי עושה כאלה דברים? לא. הוא לא טיפוס שינקום במישהו. הוא לא טיפוס שיזום מלחמת אחים...

?????
אורח

חזרה למעלה Go down

אותו אדם? Empty תודה, תהילה, שחסכת ממני המון מה להגיב..:)

הודעה על ידי אביעד שלמה מוריה Sun Jul 17, 2011 4:56 pm

בכל מקרה- מה שעוד יש-
רועי, עד יום גלות הארץ, זה היום בו גלו שבטי ישראל. הפסוק הזה הוא תוספת מאוחרת בימי עזרא. וכן, יש דברים כאלה, אפילו בתורה!

ואלירז- האיש הלויהוא אדם אנוכי. לא באמת אכפת לו מהפילגש ההיא, היא פילגש, וזה יחסו אליה. למה את חושבת שהיא ברחה?... היא מספקת לו א היותה פילג, אין לו רגשות אישיים אליה. מה גם שבדרך מבית לחם ניתן לראות את סדר איזכורם של ההולכים איתו, כשהפילגש אחרי הנער והחמורים... רק מרמז קצת על היחס...
בכל מקרה- ברגע שזה יכול לעזור לו- הוא זורק את הפילגש החוצה לחבורת ברברים, וגם לא אכפת לו לבתר את הגופה כשזה נצרך למען סגירת חשבונות... את החשבונות הוא בכלל לא רוצה לסגור בגלל הפילגש, אלא בגלל עצם המעשה, הרי מלכתחילה הם רצו לקחת אותו! הוכחה- הוא פונה ללכת הביתה בלי לחפש בכלל את הפילגש, אין לו שום צורך בה יותר. עד שהוא רואה שהיא בפתח הבית, ואומר לה, באדישות נוראה "קומי ונלכה!". כשהוא רואה שאין עם מי לדבר, הוא מחליט שגופה כולה להוות תמריץ טוב לקהל אנשים לצאת לקרב ונקמה. במיוחד אם הגופה הזו מבותרת ל12 חתיכות...
בכל מקרה- לא מדובר פה באדם חסר אופי ומתגלגל לפי החים. הוא יודע מה הוא רוצה, והוא עושה זאת בדרך ישירה, אדישה ועניינית.
אביעד שלמה מוריה
אביעד שלמה מוריה

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי רועי ראובן כהן Fri Jul 22, 2011 12:14 pm

בס"ד
אולי סיפור פילגש בגבעה קרה בזמן שבין הגעת הנער הלוי למיכה עד הגעת הדנים

רועי ראובן כהן

חזרה למעלה Go down

אותו אדם? Empty דנו על זה כבר...

הודעה על ידי ????? Fri Jul 22, 2011 2:26 pm

למיטב זכרוני...
ואפילו אם זה מתאים מבחינת מבנה הסיפור- זה פשוט לא הגיוני. כמו שאביעד גם אמר קודם- האיש הלוי והנער הלוי בעלי אופי שונה לחלוטין!!! לא יכול להיות שבהחלה הנער הלו8י היה אדם ציתן ונוח ומשתדל באופן כללי לא לשמור על יחס טוב עם כולם, אח"כ הוא נהיה תככן כזה שרב עם כולם, ואח"כ שוב נהיה הנער הציתן הזה שעושה מה שמבקשים ממנו בני דן בלי לשאול מדי שאלות.....זה פשוט לא הגיוני. יש להם אופי שונה לחלוטין ואי אפשר להתעלם מזה....

?????
אורח

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי רועי ראובן כהן Fri Jul 22, 2011 4:11 pm

בס"ד

אם היו באים אליך כמה אנשים עם חרבות שהלכו הרבה והם מתכננים לכבוש עיר נראה לי שהיית עושה מה שהם אומרים(חוץ מזה שהם נמקו את אמירתם בהיגיון)

רועי ראובן כהן

חזרה למעלה Go down

אותו אדם? Empty ועדין

הודעה על ידי ????? Fri Jul 22, 2011 10:43 pm

לא כתוב שהוא נבהל ולכן בא איתם... הם הציעו לו דבר טוב אז הוא הסכים בלי לחשוב יותר מדי...
האיש הלוי, לדעתי, היה מתרעם כמו מיכה עצמו על לקיחת הפסל ולא היה הולך איתם בשום פנים ואופן. ובכ"מ עדיין זה לא נראה לי הגיוני... רואים דמויות שונות לגמרי.....

?????
אורח

חזרה למעלה Go down

אותו אדם? Empty למה שהוא יתרעם?

הודעה על ידי אילת. Sun Jul 24, 2011 2:06 am

אחרי הכל, לאו דווקא אכפת לו ממיכה. הם נימקו את ההצעה שלהם בהיגיון, והוא הסכים לה. זה לאו דווקא כ"כ שונה, אדם אנוכי, שחושב על טובתו האישית ולא אכפת לו מאחרים (פילגש, מיכה - אותו דבר,) וכולי...

אפשר להוסיף שייתכן והסיבה שבני דן הכירו אותו היא כי זיהו את קולו מסיפור פילגש בגבעה.

לגבי מה שכתבתי קודם, הכוונה היתה שאי אפשר להוכיח שזה אותו איש. אפשר להוכיח שייתכן וזה אותו איש.

אילת.

מספר הודעות : 215

חזרה למעלה Go down

אותו אדם? Empty הרעיון שהם הכירו אותו מסיפור פילגש בגבעה הוא הגיוני כשלעצמו

הודעה על ידי ????? Sun Jul 24, 2011 4:03 am

ועדיין נראה לי שההתנהגות עם בני דן תואמת את אופיו של הנער הלוי ולא של האיש הלוי. הנער הלוי, החמוד הזה, שיבוא למי שיבקש כל עוד הוא נותן לו סיבה מספיק טובה (גם מיכה הרי מפרנס אותו), לעומת האיש הלוי- הרגזן,התככן, שמסתכסך בריב עם כל העולם (הפילגש, אבי הפילגש, בני בנימין.....).למה שהוא יתרעם? כי הם רוצים להשתמש בו ואפילו לא כזה אומרים לו מה הוא יקבל מזה. יהיה כהן בשביל שבט -וואלה תפקיד חשוב, אבל מה עם מזון, פרנסה? אולי זה טיעון קצת חלש. אבל נניח שזה אחרי הסיפור עם הפילגש (שזה נראה לי המקום היחיד שזה יכול להכנס)- אז הוא צריך להיות חשדן, לא להאמין באנשים... אחרי מה שעשו לו... למה שהוא יקבל הצעה כזאת ... הוא צריך לפחד מהם... הוא לא היה בא איתם בכזאת קלות.... ולגבי מה שאת אומרת אח"כ- זה די הענין. אינני יכולה להוכיח שהוא לא אותו איש וגם שהוא כן אותו איש. ייתכן שהוא אותו איש- זה כן אבל זה לא נראה לי סביר במיוחד... אבל אני מסכימה שלפי העלילה זה בהחלט ייתכן...
סליחה על הניסוח האיום... זה השעה^^^ אולי כשיהיה לי כוח אנסה להביא את עמדתי בצורה יותר ברורה Wink

מה שכן יכול לבוא בתור שאלה (לפחות לפי ההנחה שלי שזה לא אותו אדם הנער הלוי והאיש הלוי)- מאיפה בני דן הכירו את הנער הלוי (שהרי הוא שהה קודם בבית לחם יהודה- מתי היה לו מגע עם בני דן????..)... ?

?????
אורח

חזרה למעלה Go down

עמוד 1 מתוך 2 1, 2  Next

חזרה למעלה

- Similar topics