פורום אתר נחת - נוער חובב תנך
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר!

4 posters

עמוד 1 מתוך 2 1, 2  Next

Go down

ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר! Empty ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר!

הודעה על ידי ראם_חלמיש Mon Apr 04, 2011 6:18 am

בתקופה שיהושוע שלט בעם ישראל, בין שאר המלחמות שהם נלחמו בשביל להשיג את הארץ, היתה מלחמת מלכי הדרום.
תקציר - הגבעונים כרתו ברית שלום עם ישארל, מלכי האזור לא אהבו את זה ויצאו למלחמה בגבעון, הגבעונים ביקשו עזרה מיהושוע שבא ונלחם בשונאיהם...
ואז ה' עשה ליהושוע נס מיוחד - ע"פ בקשתו של יהושוע, ה' עצר את השמש והירח (ובעצם את מהלך הזמן הרגיל) כדי שעם ישראל יוכל להשלים את ההתקפה עוד באותו היום.

שאלותיי הן שתיים:
א. מה הקטע של הנס? לא הגיוני שכדור הארץ יפסיק להסתובב מסביב לשמש, כי אז לא יהיה קיים כוח הכבידה. או שזה בדיוק הנס? לא מובן לי הנושא...
ב. כמו שלירז ציינה (משחק אסוציאציות תנ"כי, עמ' 10, שם) ה' עשה עוד הרבה נסים כתגובה לבקשתם של הרבה אנשים אחרים (לדוגמה[ציטוט]: אליהו הנביא, אלישע - שיפקח את עיני הנער, משה רבינו ועוד)
אז למה התנ"ך מעיד על יהושע, ועל הנס שה' עשה לו, ש"ולא היה כיום ההוא לפניו ואחריו לשמוע ה' בקול איש" [יהושע, י' י"ד] ?

חודש טוב! Smile
ראם_חלמיש
ראם_חלמיש

מספר הודעות : 187

חזרה למעלה Go down

ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר! Empty כיפה סרוגה שאלה... ואשם השיב..

הודעה על ידי אביעד שלמה מוריה Mon Apr 04, 2011 6:03 pm

בעזרת ה'

בא ננסה...

א. אם נלך על פי המדע הישן, הרי שהשמש והירח הם הסובבים את כדור הארץ. ואל תגידו שהוכח אחרת, זה הכל תלוי בתורת היחסות. בזמנו מצאו הסברים כלשהם לתנועות.
ואם לא- 1) שמעתי מיהודה רייסלר, שהמלבי"ם (נראה לי, אל תתפסו אותי על המילה..Razz) אומר שזה לא באמת קרה, אלא רק האנשים דמיינו והרגישו כאילו היום ארוך יותר.
2) אם כבר בכל מקרה טוענים שלא היו אלה השמש והירח שעצרו באמת, אז אולי נאמר שבכלל לא היתה עצירה, אלא שכל האנשים נכנסו פתאום להילוך מהיר, ואז מבחינתם זה נראה כאליו השמש פשוט עצרה. (ראו לדוגמא: "מעבר ליער" לקראת הסוף, הסנאי שלוקח קפאין...)

ב. נראה לי ההבדל הוא שבשאר המקומות האנשים מתפללים לה'. ומבקשים ממנו. וזה לא כ"שומע בקולם" אלא "שומע לקולם". לעומת פה, שלא רק שיהושע אומר זאת כפקודה, הוא אפילו לא מפנה את זה לה'. וה' לכאורה "מציית" לו. עושה כאשר ציווה יהושע (לעומת לעשות כבקשתם של האחרים).

תגובות- בשמחה!
אביעד שלמה מוריה
אביעד שלמה מוריה

מספר הודעות : 568

חזרה למעלה Go down

ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר! Empty Re: ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר!

הודעה על ידי ????? Tue Apr 05, 2011 3:16 am

בס"ד
קודם כל-ראם, תודה שפתחת נושא על שמי.
אם תוכל בבקשה לשנות את הכותרת, למרות שהיא מאוד פיקנטית, שהרי לקב"ה אין לא גוף ולא דמות הגוף...
ובקשר לעיניין, הרי גם אליהו נשבע שלא יהיה גשם עד שהוא יגיד. וזה לכאורה לכאורה "חוצפה" יותר מיהושוע, כי הוא אומר ממש שיהיה מה שהוא מצווה. (למרות שהוא נשבע בשם שמים) והקב"ה שומע למה שהוא מצווה, למרות שהוא לוקח פיקוד על העיניינים, וכמו שחז"ל אומרים, שקיבל את מפתח הגשמים, שאותו הקב"ה אפילו לא נתן למלאך.
אלא אם כן מסתמכים על מדרש (נראה לי, קראתי את זה בספר על אליהו הנביא) שהקב"ה שלח אותו ואמר לו שיגזור כמו שהוא רואה לנכון, כדי להוכיח את עמ"י שיחזור בתשובה. (ובסוף אליהו לוקח את זה רחוק מדי, ל3 שנות בצורת, אז הקב"ה כבר אומר לו להראות אל אחאב, שיחזרו בתשובה ואז הוא יוריד גשם).
אגב, איך עמ"י קיבל את זה שאדם פיתאום מחליט מתי ירד גשם, כביכול במקום הקב"ה. אחב כועס, אבל זה הרי שבר אמוני,שהגשם שלי תלוי באדם, ולא בבורא. הוא לא פחד שזה יגרום שיחשבו אותו לאליל?
חודש טוב ומבורך!

?????
אורח

חזרה למעלה Go down

ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר! Empty one ring to rule them all...

הודעה על ידי ראם_חלמיש Tue Apr 05, 2011 6:16 pm

אלירז - אין בעיה, שמחתי לעזור Smile
אולי תפתחי משתמש, ולא תתחברי כ"אורח"? ככה תוכלי לקבל התראות ישירות לאימייל בכל פעם שעונים על שאלה שכתבת.
ו-ניסיתי לשנות את שם הנושא. מסתבר שזה יותר קשה ממה שחשבתי... Sad

ולעניינו:

אביעד - אין לי מה לומר. אולי זו באמת התשובה... אבל אז - איך פתאום יהושע מעיז לצוות על ה'?!

אלירז - אולי זה העניין. ה' מנסה את אליהו, וכביכול ע"פ המציאות זה לא ה' ששולט, אלא הנביא. מכאן הדרך קצרה בשביל אליהו לומר "אני שולט בעולם" ולזנוח את המטרה המקורית של "תאמינו בה'". אבל אליהו עומד בניסיון, ונשאר נבאי קנאי לה' Smile
זה גם יכול להסביר את קנאות-היתר של אליהו. אולי, רק אולי, הוא פחד לאבד שליטה על מה שיש לו. אם הוא לא היה נשאר דבק בה' ב 100% היה קיים החשש שהכוח החזק שנתון ברשותו יתחיל לנקר לו באופי (אם נזרום עם דוגמאות כמו של אביעד - עיינו ערך "גולום" ו"פרודו" בשר-הטבעות)
[למרות שאני יודע שמפתח לא משנה את האופי כמו טבעת, אבל העיקרון מובן. לכח יש נטייה לשנות אנשים]
הדרך היחידה למנוע מהכח להשתלט, זה לומר "אני לא חי בשביל עצמי. אני לא קיים בשביל עצמי. נועדתי לשרת מטרה גדולה יותר ממני" שזה בדיוק האופי של אליהו.

אשמח לתגובות Smile

נערך לאחרונה על-ידי ראם_חלמיש בתאריך Tue Apr 05, 2011 6:19 pm, סך-הכל נערך פעם אחת (Reason for editing : 1)
ראם_חלמיש
ראם_חלמיש

חזרה למעלה Go down

ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר! Empty נפתחו פה שני נושאים

הודעה על ידי ????? Fri Apr 08, 2011 4:50 am

ואני אשתדל לענות על שניהם:
בענין יהושע: כמו שאביעד אמר, היתה פה סוג של גזרה, בניגוד למקומות אחרים שבהם זה יותר תפילה. עוד אפשר להוסיף ולומר, שנס כזה שהוא שינוי מגדר הטבע שכל העולם כולו רואה (אגב, ראם- כן, זה בדיוק העניין. המשמעות של נס היא חריגה מהחוקים.) יותר שייכת בו האמירה של "ולא היה כיום ההוא לפניו ואחריו", כלומר העוצמה שניתנה בידיו של אדם אחד היא חסרת תקדים ולא יהיה כמוה. אפילו עצירת גשמים לשלוש שנים הוא דבר שניתן להסבר בדרך הטבע.
מה שנשאל כאן -איך יהושע מעז לעשות דבר כזה- אני חושב שהתשובה היא שיהושע, ב"חושיו הנבואיים" ידע שברגע זה יש לו את הכח. ועובדה שזה עבד- ה' לא היה חייב לתת לזה לקרות. וכאן נכנס גם הנושא של אליהו. אני חושב שגם אליהו ידע שיש לו את היכולת, ולעניות דעתי זו גם כוונת חז"ל שאומרים שה' "נתן לו יד חופשית" במדרש שהוזכר כאן בדיון, וכן "מפתח של גשמים". אני לא מקבל את הטענה שאליהו מוצג כטועה לכל אורך הדרך. לאליהו ולדרך שהוא מייצג יש תפקיד, ומה שהיה היה צריך להיות. אמנם הקב"ה מעמת אותו לכל אורך הדרך עם תוצאות מעשיו, אבל דבקותו של אליהו בקו שלו לא נובעת מאוטיזם או מאי יכולת להשתנות. להפך- התנ"ך מציג את אליהו כמי שחושק שיניים וממשיך איתן בדרכו ובשליחותו למרות המחיר הכבד. (מנהיג צריך לדעת לא רק לשלם מחיר, אלא גם לעשות דבר קשה הרבה יותר- לשלם מחיר על חשבונם של אחרים.) ואני חושב שהטיעון שהבאתי קודם נכון גם כאן- אף אחד לא יכול להכריח את הקב"ה לשום דבר. אם הקב"ה היה רוצה להוריד גשם נגד דעתו של אליהו, הגשם היה יורד. אבל גם כשהוא מחליט לתת גשם, הוא עושה זאת דרך אליהו. הווה אומר- יש הסכמה מלמעלה שאליהו ינהל את העניינים. יש יד חופשית למידת הדין.
ואחרי הכל, לפני הכל, מעבר לכל המלל, פשוט תקראו את הפסוקים האלה:
(יב) אָז יְדַבֵּר יְהוֹשֻׁעַ לַה' בְּיוֹם תֵּת ה' אֶת הָאֱמֹרִי לִפְנֵי בְּנֵי יִשְׂרָאֵל וַיֹּאמֶר לְעֵינֵי יִשְׂרָאֵל שֶׁמֶשׁ בְּגִבְעוֹן דּוֹם וְיָרֵחַ בְּעֵמֶק אַיָּלוֹן:
(יג) וַיִּדֹּם הַשֶּׁמֶשׁ וְיָרֵחַ עָמָד עַד יִקֹּם גּוֹי אֹיְבָיו הֲלֹא הִיא כְתוּבָה עַל סֵפֶר הַיָּשָׁר וַיַּעֲמֹד הַשֶּׁמֶשׁ בַּחֲצִי הַשָּׁמַיִם וְלֹא אָץ לָבוֹא כְּיוֹם תָּמִים:
(יד) וְלֹא הָיָה כַּיּוֹם הַהוּא לְפָנָיו וְאַחֲרָיו לִשְׁמֹעַ ה' בְּקוֹל אִישׁ כִּי ה' נִלְחָם לְיִשְׂרָאֵל:
אחד הקטעים היפים בתנ"ך.

?????
אורח

חזרה למעלה Go down

ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר! Empty כוח כבידה שווה סיבוב?!

הודעה על ידי רועי ראובן כהן Sun Jul 03, 2011 8:37 pm

בס"ד

נכון, המדע טוען שאנחנו נמצאים תקועים באדמה(חוץ ממקו"ח) בגלל הסיבוב של כדור הארץ
מי אמר?!

כדור הארץ מעולם לא הפסיק להסתובב אז א"א לדעת מה יקרה כשזה יקרה
אולי יש בתוך כדור הארץ מגנט גדול או לויתן שבולע את הים ופולט אותו וכך נוצרים הגאות והשפל(הלויתן מופיע בבא בתרא דף עד עמוד ב')(ובמסע הצייד של בבא)
אז אולי באמת כדור הארץ עצר?

רועי ראובן כהן

מספר הודעות : 582

חזרה למעלה Go down

ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר! Empty Re: ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר!

הודעה על ידי אילת. Sun Jul 03, 2011 9:17 pm

תיקון: לפי המדע, אנחנו על פני שטח כדוה"א, מפני שכדוה"א הנו בעל מסה ענקית, ולכן אנחנו נמשכים אליו. (כנ"ל למה הירח נמשך לכדוה"א, ועל אותו עיקרון סיבוביות כדוה"א סביב השמש.) זה נלמד בפיזיקה וכימיה. (אי אפשר בדיוק לומר שזה מגנט, שכן זה פועל כך גם באטומים, מולקולות, וכולי, אלא אם מחליטים שבמרכז כל נוטרון, פרוטון, אלקטרון, והחלקיקים שמרכיבים אותם יש מגנט, אבל זה באופן מעשי לא שונה מתאוריות המדע.)

גם כן, הגאות והשפל הם תוצאה של משיכת הירח על האוקיינוס. (אם זכור לי נכון, אולי זה הגלים.)

סיבוב כדוה"א סביב השמש נגרם מכך שכדוה"א נע בקו ישר,במהירות קבועה, ומשיכת השמש מתבטאת בשינוי כיוון המהירות, ככה שמתקבלת תנועה מעגלית. (בגודל מהירות קבוע.)
בהתאם לכך, (לפי חוקי המדע) הפסקת כח המשיכה של השמש על כדוה"א, יתבטא בתעופת העולם הרחק מהשמש, (מה שכמובן ישמיד את החיים עליו.)
אם העולם יפסיק לנוע לחלוטין, (מה שבלתי אפשרי מבחינת חוקי המדע,) ולאחר כמה שעות ימשיך (כנ"ל) ייתכן ושיטתך אפשרית.

בהתאם לכך, ההסבר של אביעד נראה לי הכי סביר.

להרחבה אתה יכול לקרוא ספרי פיזיקה וכימיה.

אילת.

מספר הודעות : 215

חזרה למעלה Go down

ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר! Empty ספרים?

הודעה על ידי רועי ראובן כהן Sun Jul 03, 2011 10:48 pm

בס"ד

אני חוזר ואומר ואומר וחוזר
אלה השערות

לדוגמא:אומרים שבמרכז כדור ארץ את יש הגרעין שמורכב מניוטרונים פרוטונים וכדו'
אבל באותה מידה יכולים להיות שם חמישה ליצנים/עכברים/קופים/אמבטיות/הכל ביחד שמסובים לגל אחד שמפעיל גלגלי שינים וזה מוריד להם סוכריות ולכן הם ממשיכים לסובב אותו 5771 שנה(זה גם מוריד שיקים לרופא שיניים)

אף אחד לא יכול לסתור את התאוריה הזו

אולי זה באמת נכון?

"כֹּה אָמַר יְהוָה, אִם-יִמַּדּוּ שָׁמַיִם מִלְמַעְלָה, וְיֵחָקְרוּ מוֹסְדֵי-אֶרֶץ, לְמָטָּה: גַּם-אֲנִי אֶמְאַס בְּכָל-זֶרַע יִשְׂרָאֵל, עַל-כָּל-אֲשֶׁר עָשׂוּ--נְאֻם-יְהוָה"

רועי ראובן כהן

מספר הודעות : 582

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי ראם_חלמיש Mon Jul 04, 2011 4:59 pm

אם אתה יוצא מנקודת הנחה שכל מה שהמדע אומר לא בהכרח נכון, אתה אכן יכול לומר ש...כל מה שהמדע אומר לא בהכרח נכון.
מצד שני, למדע יש הוכחות לנכונותו במקרים מסוימים, ומזה אנחנו משליכים הלאה לנכונותו גם במקרים שאנחנו לא יכולים לבדוק.
וכאן אנחנו נכנסים לשאלה הידועה - מה זה נס? (שזו שאלת-בת של השאלה "איך ה' מופיע בעולם?" ו"האם ה' כפוף לחוקי הפיזיקה?", שזה כמו - "האם ה' יכול ליצור אבן שהוא לא יכול להרים?")

בקיצור, כאן אנחנו נכנסים לשאלות באמונה, בפילוסופיה ובמטה-פיזיקה.
אני רק רציתי תשובה לשאלה פשוטה - מה הקטע של הנס כאן? אם נצא מנקודת הנחה (שאני מסכים איתה בכל לב, בגלל מגמת פיזיקה Smile ) לא הגיוני שכדור הארץ יפסיק להסתובב מסביב לשמש ולו לרגע, כי אז הוא ייצא מהמסלול שלו מסביב לשמש, וכבר לא יהיו לנו יום ולילה רגילים בכלל! (אני יודע שבתגובה הראשונה בנושא כתבתי אחרת, זו היתה טעות ועכשיו תיקנתי). או שזה בדיוק הנס?
ראם_חלמיש
ראם_חלמיש

חזרה למעלה Go down

ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר! Empty השערות?...

הודעה על ידי אביעד שלמה מוריה Tue Jul 05, 2011 8:15 pm

רועי,
לא יודע כמה אתה יודע על מדעים. אבל אלו לא רק "השערות"...
פעם המדע היה על השערות. אבל כבר כמה מאות שאין טענה שלא מבוססת על ניסיים ובדיקות. טענה שלא מבוססת על ניסוי- מוגדרת כהשערה. לעומת זאת כח הכבידה, שזהו כח משיכה בין כל גוף שהוא בעולם לגוף אחר, הוכח על ידי ניסוי מדויק ביותר. אם תרצה בהזדמנות אוכל לפרט לך מה נעשה בו..
בכל מקרה- השערות זה לא. אתה יכול אולי לטעון להסברים אחרים למה שקרה בניסוי(שוב, בא לשמוע ממני). אבל בינתיים ההסברים שניתנו לכך התקבלו בשל היותם המתאימים ביותר לנתונים הידועים לנו, ואף ניתן לומר, המתאימים לגמרי.Smile

ולגבי שאלתך ראם- לא הבנתי, אתה מקשה על נס בטענה של הגיון?...
חוץ מזה, הסיפור עם כדור הארץ זה שהוא נע, בגלל תנופה שהייתה לו מתישהו, והוא מסתובב סיב השמש, בגלל שהיא מושכתאותו. כך שיש שני דברי- ניתן לעצור את התקדמותו של הכדור- ואז הואימשך לשמש ויישרף, וניתן להפסיק את משיכת השמש, ואז הוא יעוף אל האינסוף. אפשרות שלישית להפסיק את שניהם, ואז לא קורה כלום..Smile (בערך, זה קצת יותר מורכב, אבל זה עובד...)
אביעד שלמה מוריה
אביעד שלמה מוריה

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי אילת. Tue Jul 05, 2011 8:41 pm

תוספת לאביעד - כדי ששום דבר לא יקרה, צריך להפסיק גם את התנועה של שאר כוכבי הלכת (לא רק כדוה"א.)
בעיה נוספת עם זה, היא שכדי שכדוה"א יפסיק לזוז, הוא צריך להאט עד לעצירה מוחלטת, ותושבי העולם היו עפים לחלל. (היא צריכה להיות מאוד פתאומית,) ובטח ובטח שהם היו מרגישים עצירה כזו.

שאלה לגבי זה, היא ,שאפילו אם סוברים שה' באמת עצר את הכל, והחזיק את כל תושבי כדוה"א כך שלא יעופו לחלל ולא יחושו בעצירה, (אולי זו הסיבה להעדר חיים במאדים?) למה שהוא יעשה את זה? זה סה"כ כמה גוים שצריך לרדוף, הרבה יותר פשוט להשמיד אותם בדרך אחרת, (כמו מחלה,) ואם כבר הוא עושה את זה, למה שלא פשוט ישחרר אותם - הם יעופו לחלל, (וישרפו כשהם מגיעים לאטמוספרה.)

אילת.

חזרה למעלה Go down

ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר! Empty הממ...

הודעה על ידי אביעד שלמה מוריה Tue Jul 05, 2011 9:09 pm

פתאום קלטתי, אנחנו בכלל מדברים על כדור הארץ המסתובב סביב עצמו.
ואם כן- אין צורך בשום דבר חוץ מלעצור אותו ואת הירח...Smile.. התנועה שלו סביב השמש לא תלויה בכך.
לגבי תושבים שעפים החוצה- בשל היותם מחוברים לכדור ע"י המשיכה, הרי שהם עוצרים יחד איתו..

ולגבי השאלה השניה- אולי אפשר לעשות עוד הרבה, אבל-
א. יהושע ביקש, זו לא החלטה של ה'
ב. הרעיון היה שישראל יעשו את ההשמדה עצמה, זוהי רק עזרה ושיתוף פעולה ביניהם.

אביעד שלמה מוריה
אביעד שלמה מוריה

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי אילת. Tue Jul 05, 2011 9:41 pm

צודק! זה מפשיט את העניין, אבל עדיין משאיר את כל האנשים שצריך להחזיק במקום.

זה לא מדויק.האנשים לא קשורים לכדוה"א, אלא נמשכים אליו. כח המשיכה הוא g, וששוה לתאוצה של 9.8 m/s*s (שניה בחזקת 2). וזה משאיר את השאלה במקומה. (אין לי כח לחשב, אבל אם נניח שמהירות קצה כדוה"א היא 1,500 מטר לשניה בתנועה שלו סביב עצמו, אז כח המשיכה יעצור את תנועתו רק לאחר זמן רב, במהלך זמן זה הוא ככל הנראה יספיק להישרף בידי האטמוספרה.)
וכמובן שהוא גם צריך להתחיל לנוע מחדש...

זה עדין נראה כמו נס מאוד מסובך, ואפשר להשתמש בדברים הרבה יותר פשוטים לאור - ברקים שפוגעים במחצבות זהב ומאירים את המקום (=חשמל)
לא חבל להפוך לחלוטין את חוקי הפיזיקה בשביל קצת אור?

אילת.

חזרה למעלה Go down

ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר! Empty אמממ..

הודעה על ידי אביעד שלמה מוריה Tue Jul 05, 2011 10:26 pm

א. היחס כל כך קטן ולא משמעותי, שמחשיבים את כל מה שבכדור כחלק מהכדור.

ב.כדי לעשות אור יום גם בלילה את בכל מקרה תצטרכי לעבור על כמה "חוקים" של הטבע. חוץ מזה, שוב- יהושע ביקש את זה. הוא לא מכיר חשמל!
אביעד שלמה מוריה
אביעד שלמה מוריה

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי אילת. Tue Jul 05, 2011 10:35 pm

למה מחשיבים את כל מה שעל הכדור כחלק ממנו?

אילת.

חזרה למעלה Go down

ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר! Empty ...

הודעה על ידי אביעד שלמה מוריה Tue Jul 05, 2011 10:39 pm

כוח המשיכה.
בגלל שהמספרים וההשפעות קטנים כל כך, אני חושב.
לא זוכר כרגע בדיוק את העניין
אביעד שלמה מוריה
אביעד שלמה מוריה

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי אילת. Tue Jul 05, 2011 10:53 pm

אם כדוה"א יפסיק לנוע סביב עצמו לפתע, האנשים ימשיכו לנוע במהירות הקודמת, והתוצאה תהיה תעופה כללית לכיוון החלל, באלכסון, (בזווית קטנטנה) תנועה שתגמר במרחק גדול ממקום עמידתם המקורית, למרות שאני בספק רב אם הם ישרדו אותה.

אילת.

חזרה למעלה Go down

ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר! Empty לא

הודעה על ידי אביעד שלמה מוריה Tue Jul 05, 2011 10:57 pm

על פי זה- למה אנחנו לא עפים כבר עכשיו?
בגלל כח המשיכה. וזה גם מה שישאיר אותנו אם הכדור יעצור. הרי המשיכה נשארת!
אם כח המשיכה היה מפסיק- היית צודקת..Smile
אביעד שלמה מוריה
אביעד שלמה מוריה

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי אילת. Tue Jul 05, 2011 10:59 pm

לא מדויק, אנחנו נעים באותו קצב של כדוה"א. (אנחנו נמשכים הן מהשמש והן מהכדור.)
המשיכה נשארת, אבל היא רק בגודל 10 מטר/שניה ברבוע - לא הרבה בהשוואה למהירויות בנות יותר מאלף מטר/שניה.

אילת.

חזרה למעלה Go down

ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר! Empty שוב-

הודעה על ידי אביעד שלמה מוריה Tue Jul 05, 2011 11:03 pm

שוב אני אומר- אם כך- למה אנחנו לא עפים מכדור הארץ כבר עכשיו?
אביעד שלמה מוריה
אביעד שלמה מוריה

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי אילת. Tue Jul 05, 2011 11:13 pm

אנחנו לא עפים עכשיו מכדוה"א כי אנחנו נעים באותה מהירות, ונמשכים מהשמש.

אני מדברת על מצב שבו ללא כל התראה מראש כדוה"א ינוע במהירות בהפרש עצום מהמהירות העכשוית שלה.

אני אסביר את עצמי ככה - התנועה היא יחסית. לכן, אנחנו מרגישים כאילו אנחנו לא זזים גם אם אנחנו למעשה נעים במהירות כמה אלפי קמ"ש.
אם נאט או נאיץ, נרגיש כאלו אנחנו מאיצים. אם כדוה"א (הכדור, בלי מי שמעליו) יפסיק לנוע לפתע, זה יראה לנו כאילו שהוא מתחיל לזוז במהירות עצומה בלי כל התראה.
לחילופין, אם גם כל מי שעל הכדור יפסיקו לנוע, הם ירגישו כאילו הם הרגע האצו לפתע והיו מרגישים את זה.

כשהתנועה היא רציפה אנחנו לא מרגישים בה, אלא אם יש משהוא לידנו שלא זז.

אילת.

חזרה למעלה Go down

ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר! Empty נכון...

הודעה על ידי אביעד שלמה מוריה Wed Jul 06, 2011 12:27 am

א. אנחנו לא נמשכים לשמש באותה מידה כמו כדור הארץ אם בכלל, כי המסה שלנו פיצית יחסית אליו.

ב. צודקת. הבנתי את הטעות שלי..Smile
אביעד שלמה מוריה
אביעד שלמה מוריה

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי אילת. Wed Jul 06, 2011 2:23 am

בעצם, אתה צודק. מעיון מחודש במשוואות המשיכה של השמש עלינו אפסית באופן יחסי למשיכה של כדוה"א. ואנחנו נמשכים סביב השמש רק בגלל כדוה"א.
אבל עצירת כדוה"א עדין לא נראית אפשרית.

אילת.

חזרה למעלה Go down

ה', ה', למה יש לך אוזניים? כדי שאוכל לשמוע אותך טוב יותר! Empty ברור.

הודעה על ידי אביעד שלמה מוריה Wed Jul 06, 2011 2:30 am

זה הרי טבעו של הנס... (שנון...Smile)
אביעד שלמה מוריה
אביעד שלמה מוריה

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי אילת. Wed Jul 06, 2011 2:38 am

הבעיה היא, שהניסים נעשים בלי להפוך את סדרי בראשית. (אם אתה רוצה אני יכולה להסביר לך את 10 המכות Smile כנ"ל עוד הרבה)
תחת נקודת ההנחה שה' לא החליט לעזוב את חוקי הפיזיקה לחלוטין, אם הוא היה משנה את מהירותן של כוכבי הלכת, זה היה יוצר בלאגן מוחלט וטוטאלי בכלל הכדור, ואני בספק רב אם עמ"י היו מסוגלים להמשיך להלחם.

בהתאם לכך, לדעתי שיטת הנס היתה לגרום לעמ"י לנוע מהר יותר, ככה שזה נראה כאילו השמש והירח נעצרן, כפי שהצעת בהתחלה.

אילת.

חזרה למעלה Go down

עמוד 1 מתוך 2 1, 2  Next

חזרה למעלה

- Similar topics